logo

انتخاب محل سایدبار

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
hello@youremail.com
+1234567890
 

خانه هوشمند

خانه هوشمند

خانه ی هوشمند یا Smart Home واژه ای است که این روزها به هدف بسیاری از کمپانی های مطرح حوزه فناوری تبدیل شده بطویکه روزانه خبرهای زیادی در مورد عرضه فناوری‌های جدید در این عرصه به گوش می‌رسد. اما به واقع خانه هوشمند به چه خانه ای گفته می‌شود و خصوصیات یک خانه هوشمند چیست؟

زمانی که ما از گوشی های همراه معمولی به سمت گوشی های هوشمند حرکت کردیم، جهشی بزرگ در ارتباطات را شاهد بودیم. به جای اینکه فقط قادر به ایجاد تماس و ارسال پیام های متنی باشیم، اکنون با تلفن های هوشمند به اینترنت متصل می‌شویم، ایمیل می فرستیم، پیام‌های لحظه ای ارسال می‌کنیم، فایل‌های مورد نیازمان را دانلود می‌کنیم و بسیاری کارهای دیگر که به ارتباطات نیاز دارند را انجام می دهیم.

در مورد خانه های هوشمند نیز وضعیت به همین منوال است. تفاوت اصلی خانه‌های هوشمند با خانه های معمولی در این است که همه ی وسایل در خانه های هوشمند به یکدیگر متصل هستند و با یک دستگاه مرکزی کنترل می شوند.

سیستم صوتی

احتمالا برایتان پیش آمده که می خواستید یکی از عزیزانتان را برای روز تولدش سورپرایز کنید. قرار بوده که به محض ورودش لامپ ها روشن و آهنگ “تولدت مبارک” پخش شود. اما هیچ چیز با برنامه پیش نرفته و ماجرا را با جیغ و سوت جمع و جور کرده اید. گاهی هم که از سرکار به خانه بازمی گردید دوست دارید یک آهنگ ملایم پخش شود و آب جوش برای دم کردن یک چای دبش آماده باشد. اما خب وقتی به خانه می آیید معمولا از خستگی پخش زمین می شوید و انجام این کارها یک همت عالی می خواهد. در این مواقع، شما هم شاید مثل من آرزو می کنید که ای کاش می شد این کارها با یک بشکن ...

درب و پنجره

طالعات نشان داده اند که درهای ورودی و پنجره ها متداول ترین راه های ورود سارقین هستند. به خصوص پنجره ها که با شکستن شیشه ی آنها به راحتی می توان وارد خانه شد. تابستان را می توان شلوغ ترین فصل کاری سارقین دانست زیرا در این فصل هوا گرم است و شب ها، بیشتر در و پنجره ها برای ورود هوای خنک باز هستند. با ایمن سازی این نقاط ورودی حساس، خطری خانه و اهالی آن را تهدید نخواهد کرد. اما چگونه باید این نقاط را ایمن کرد؟ آیا دوربین های مدار بسته گزینه ی خوبی هستند؟ یا موارد بهتری هم وجود دارد؟ برای کنترل در و پنجره ها و جلوگیری از ورود سارقین به منزل، سنسور ...